Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer 5w led surface sticker light and 3w led sticker plastic housing set.
₹ 40.00 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Surface Mounted Light |
| Wattage | 5 W |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Voltage | 220V |
| Power | 5 W |
| Lumens | 480lm |
| Lumen Efficacy | 95-100lm/wt |
| Light Color | Cool White |
| Brand | atharv Bright |
| Light Size | 60mm |
| Light Source | Better quality Dob_Imported and housing made in India |
| Dimension | 6cm width rounded and 1cm height |
| Power and Plug Description | AC current |
| Long Life Span | 1-2 year Life span |
| Color Temperature | 3500-4100 K, 5000-6500 K, 2700-3000 K |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 12.00 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Size | 70mm |
| Type | Direct on board |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
| Usage Application | surface mounted |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Color Temperature | 3000K |
| Body Material | PVC |
| Light Color | Warm White |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India