Our product range includes a wide range of 50w 1500ma led driver, 30-36w / 600ma 4kv led driver, 50w 1250ma led driver, 24 watt 600 ma diver, flood light 100 watt ip 67 and led flood light 50w.
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Maximum Output Power | 50W |
| Type | Constant Voltage Driver |
| Output Current | 1500mA |
| Output Voltage | 36V |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 36 W |
| Output Current | 600 mA |
| Application | LED Street Light, LED Flood Light |
| Type | Constant Current Driver |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Output Voltage | 40-60V |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 220V |
| Maximum Output Power | 30-36w |
| Surge Protection | 4kva |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Efficiency | ≥85% |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| output curent | 600mA |
| IP range | IP66 |
Minimum order quantity: 170 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Maximum Output Power | 50W |
| Country of Origin | Made in India |
| input volt | 100-300v |
| Rated output voltage | 24-40v |
| Rated output current | 1250mA |
| Rated Ip range | IP 65 |
| Power fector | 0.95 |
Minimum order quantity: 240 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 24 W |
| Wattage | 24W |
| Application | LED Street Light, LED Flood Light |
| Output Current | 600mA |
| Usage/Applications | For LED Street Light |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Input Voltage | AC 100-300v |
| Output Type | Constant Current |
| IP Rating | IP66 |
| Surge Protection | 4 kV |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Warranty | 2 year Warranty |
| Efficiency | ≥85% |
| Country of Origin | Made in India |
| surge prtection | 4kv |
Minimum order quantity: 170 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Model Name/Number | 100w |
| Body Material | metalic black |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 100-300v |
| Warranty | 100 |
| Features | waterproof |
| Driver | 50w/1500mA_6kv |
| Luminous Flux | 100lm/wt |
| Housing | Aluminium Heavy Body |
| Light Life | +2 year using life span |
| Surge Protection | 6kv |
| Operating Voltage | DC 24-40v |
| Color Temperature | 6500k |
| Item Code | 100wt_GM_Flood_Light_CW |
| Power Factor | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E40 |
| Model Name/Number | GM model |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Light Type | Flood Light |
| Wattage | 50W |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Method | led |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Warranty | 2 Years |
| Surge Protection | 6 KV |
Minimum order quantity: 10 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India