Our range of products include 3w led driver, 5-7w 95ma driver for conseal light, street light driver and led tube light t5 hpf driver.
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 3 W |
| Output Power | 3w |
| Output Current | 200 mA |
| Driver Type | Non Isolated |
| Body Material | Chrome |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 2 Months |
| Usage/Application | LED Bulb |
| Product Wattage | 3W |
| Input Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 13.00 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Power Factor | 0.6 Lpf |
| Power Source | AC |
| Input Voltage | 220 V |
| Product Wattage | 5-7W |
| mA | 95 mA |
| Shape | ractangle |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 90 to 270 V AC |
| Wattage | 30 W |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 600 mA |
| Surge Protection | 4 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Power Factor | 0.95 |
| Efficiency | 85% |
| Dimming Type | Non Dimmable |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Output Wattage | 20 W |
| Wattage | 20W |
| Output Current | 280mA |
| Dimming | Non Dimmable |
| Tube Base Type | T5 |
| Power Source | AC |
| Tube Light Length | 4 Feet |
| Input Voltage | 90-375volt |
| Output Voltage | 30-80volt |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Voltage | 90-375V |
| Driver Type | Non Isolated |
| Surge Protection | 2.5kv |
| Output Type | Constant Current |
| Dimming Operation | No |
| Protection Features | Surge Protection |
| Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 85% |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India