Offering you a complete choice of products which include 15w round surface panel, led wall light( half-k light ), 15w square surface panel and led square panel light.
₹ 185.00 / Piece Get Latest Price
| Power | 15 W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Fixture Material | Aluminium |
| Color | Yellow |
| Application Area | Home |
| Finish Type | metallic |
| Light Direction | Downlight |
| Waterproof | Yes |
| Usage | outdoor |
| CE Certification | No |
| Model Number | ABHK002 |
| Warranty | LONG LIFE |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 190.00 / Piece Get Latest Price
| Power | 15 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | ATHARV BRiGHT |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | polycarbonate |
| Wattage | 15W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP20 |
| Country of Origin | Made in India |
| size | 6 inch |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Square |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Power | 15 W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India