₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Size | 35mm |
| Type of Light | Spot Light |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Warm White |
| Power(W) | 6W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Metal |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage | for Home |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Wattage | 2W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50.00 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 3W |
| Size | 35mm |
| Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | housing & dob |
| IP Rating | IP33 |
| Power Factor | >0.9 |
| Model Name/Number | Deep spot Movable SKD set |
| Country of Origin | Made in India |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Color | Warm White |
| Body Material | PC |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India