Offering you a complete choice of products which include 8w_pcb & driver_3 in 1_led panel light, 8w_pcb & driver_led panel light, 15w_pcb & driver_led panel light and 15w_pcb & driver_3 in 1_led panel light.
₹ 70.00 / Piece Get Latest Price
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| Shape | Round or Square shape |
| Number of LED in PCB | 120 LED |
| Thickness | 1.2 mm |
| Surge Protection | 4kv |
| Input Voltage | 90-440volt |
| Power Factor | >0.9 |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 8 Watt |
₹ 40.00 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Type | Led Accessories |
| Wattage | 8wt |
| Body Material | Aluminium |
| Install Style | install in Led panel light |
| Color Temperature | 6500K or 4500K or 3000K |
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| Housing Available For | 8wt_panel housing_Round or Square shape |
| Number of LED in PCB | 60 LED |
| Model Name/Number | 8wt_Led panel_PCB & Driver set with wire |
| Thickness | 1.6 mm |
| Size | 85mm |
| Usage/Application | for Led panel light |
| Input Voltage | 90-440volt |
| Dimensions | 85mm |
| Shape | Round or Square |
| Led Area | 60 Led |
| Country of Origin | Made in India |
| Power(Watt) | 8 Watt |
| Color | cool white, natural white, warm white (optional) |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75.00 / Piece Get Latest Price
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| Product Type | pcb and driver set for pvc panel light |
| Material | Aluminum |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Thickness | 1.2 mm |
| Surge Protection | 4kv |
| Usage/Application | indoor lighting |
| Input Voltage | 90-380volt |
| Number of LED in PCB | 120 LED |
| Current | 200mA |
| Voltage | 90-380volt |
| Dimensions | 135mm round or square shape |
| Model Name/Number | 15wt-panel PCB & Driver set |
| Frequency | 50 Hz |
| Shape | Round or square |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 15W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120.00 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Round or Square |
| Material | PCB |
| Usage | Lighting |
| Layer Count | Double |
| Copper Thickness | 2 mm |
| Light Color / CCT | 3-in-1 Color |
| Input Voltage | 90-440v |
| Size | 135mm round or Square pcb |
| Thickness | 1.2 mm |
| Number of LED in PCB | 252 LED |
| Current Type | AC |
| Client Type | Manufacturer |
| Usage/Application | Lighting |
| Power Factor | >0.9HPF |
| Surge Protection | 4kv |
| Color | 3 colour in 1=cool white, natural white, warm white |
| Body Material | Aluminium |
| Design | panel light pcb & driver |
| Frequency | 50 Hz |
| Minimum Order Quantity | 100pc |
| Special Features | 3-in-1 Color |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 15W |
| mA | 210mA |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India