Our range of products include 22w adjustable panel light, 12-15w adjustable panel light, 22w adjustable panel and 22w square adjustable panel.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Wattage | 22W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 110-285volt |
| Model Name/Number | 22wt_Adjustable Led panel light_Round_cool white |
| Country of Origin | Made in India |
| colour option 1 | Cool White Day Light 6500k |
| Cutout size | 2.5 inch to 6 inch Adjustable as you required |
| colour option 3 | Warm White Light 3000k |
| shape 1 | Round |
| colour option 2 | Natural White Light 4000k |
| Speciallity | Frame less Led Light |
| Availability | Complete Light, Pcb, Driver, Housing set, SKD set, also available OEM |
| shape 2 | Square |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Type | panel |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
| Body Material | Polycarbonate |
| Length | Adjustable |
| Usage/Application | home |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 12W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Power | 22 W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Wattage | 22W |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP33 |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 210.00 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Square |
| Material | Polycarbonate |
| Watt | 22 Watt |
Minimum order quantity: 100 Piece
Krishan Kumar Pal (CEO)
Atharv Lights
6/2,,SAHI PUR VILLAGE,SHALIMAR BAGH
New Delhi - 110088, Delhi, India